Kvalitní hedvábné kravaty

Napsal Kravaty (») 25. 6. 2013 v kategorii Hedvábné kravaty, přečteno: 1780×

Hedvábná kravata

Hledáte-li kvalitní hedvábné kravaty, možná si kladete otázku: Jak takovou kravatu vybrat a jak ji poznat?

Prvním rozlišujícím znakem mezi běžnými a skutečně kvalitními hedvábnými kravatami je kvalita hedvábí a jeho množství použité k výrobě. Řada "rádoby" luxusních kravat je vyrobena z nižší sorty hedvábí (pokud se vůbec o hedvábí jedná), taková kravata může být podezřele lesklá a silná. Tento druh levné výroby se používá proto, aby výrobce co nejvíce ušetřil na materiálu a výsledná kvalita se slovu luxusní stěží přibližuje. Řada takovýchto kravat má uvnitř měkkou pěnovou vložku tak, aby kravata působila co nejvíce silným dojmem.

Hedvábné kravaty

Dalším znakem kvalitní kravaty je ruční šití. Kvalitní hedvábné kravaty jsou šité tradiční rukodělnou výrobou. Chcete-li mít jistotu výběru, dejte si velký pozor na pochybné prodejce prodávající známé značky kravat a raději vybírejte v renomovaných kamenných a online buticích. Kvalitní kravaty zakoupíte například v buticích na Pařížské ulici v Praze, online pak například v uznávaném butiku Arde Style Shop.

Z jakého množství látky jsou vyráběny hedvábné kravaty?

Na výrobu jedné luxusní hedvábné kravaty je zapotřebí velkého množství kvalitního hedvábí (jeden metr čtvereční) a výrazně složitější proces výroby. Luxusní kravaty jsou ručně střižené a skládané. Na zadní straně mohou mít vidět různé druhy skládání nebo sešití, pokud byste ale kravatu rozešili, měli byste získat jeden metr čtvereční hedvábí.

Jak má tedy vypadat zadní strana luxusní hedvábné kravaty?
Standardem na poli luxusních hedvábných kravat jsou sedmkrát skládané kravaty. Ty nejluxusnější jsou pak navíc doplněny o doplňky z ušlechtilých materiálů jako jsou přívěsky z pravého korálu nebo 18kt zlata.

Kvalitní kravaty

Hedvábná kravata ANTORINI

Ukázka kvalitních hedvábných kravat


Jaké značky kravat patří mezi nejluxusnější?

Mezi nejluxusnější patří rozhodně kravaty italského výrobce Makriaro. Tyto kravaty již tradičně každý rok získávají prestižní světové ocenění “Nejkvalitnější kravata na světě”. Cena Markiaro kravat se pohybuje okolo 6.000,- Kč. Kravaty mají prestižní certifikáty kvality garantující nejvyšší kvalitu zpracování a materiálů.

Další z luxusních značek, které je možné zakoupit i v České republice, je prestižní značka ANTORINI. Luxusní kravaty ANTORINI jsou vyráběny tradičním rukodělným zpracováním přímo v italské Neapoli.Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.